Nasze przepisy na szybką kolację

Szybka kolacja

Wieczorem nareszcie można zmniejszyć obroty i znaleźć chwilę na przygotowanie wartościowego posiłku na kolację. Po całym dniu pracy coś szybkiego na kolację wydaje się kuszącym pomysłem. Tym bardziej, jeśli planujesz zrelaksować się przy nowym odcinku serialu lub z książką. Kolacja na ciepło wcale nie musi być czasochłonna, a niewielka ilość czasu poświęcona na przygotowanie nie musi oznaczać, że posiłek będzie nieciekawy i ubogi w składniki odżywcze.

Nie chcesz się objadać na noc? W takim razie pomysł na szybką kolację może stanowić sałatka. Klasyczna sałata z kurczakiem i serem feta nie wymaga skomplikowanych składników. Podobnie jak szybka sałatka z rukolą. Nieco więcej czasu zajmie sałatka z brokułów i fetą oraz słonecznikiem, ale na pewno posmakuje całej rodzinie.

A może szybka kolacja na ciepło? Wypróbuj lekki, ale bardzo pożywny placek z cukinii. Możesz go podać także następnego dnia na śniadanie. Ciekawą alternatywą dla klasycznych kanapek okażą się te podawane na ciepło. Cała rodzina pokocha też kolorowe kanapki z pieca.

Proste przepisy na kolacje mogą być bardziej efektowne. Wątróbka z królika w sosie śmietanowym albo naleśniki z warzywami będą nie tylko smaczne, ale zrobią wrażenie na gościach zaproszonych na piątkowy wieczór. Wypróbuj nasze pomysły na kolację i stwórz ich własne wersje.