Nasze przepisy Dania bezmięsne

Dania bezmięsne

Dania bezmięsne cieszą się coraz większą popularnością. Wiąże się to z jednej strony z coraz silniejszą tendencją do przechodzenia na wegetarianizm, z drugiej – z szukaniem zdrowych i smacznych alternatyw dla dań mięsnych. Potrawy bezmięsne mogą bogactwem smaków dorównywać swoim mięsnym odpowiednikom, a właściwie skomponowane i przyprawione smakują tak samo, jak tradycyjne obiady domowe.

Ograniczenie ilości spożywanego mięsa bywa częstym zaleceniem zdrowotnym, pozwalającym odciążyć pracę licznych organów biorących udział w procesie trawienia. Jest też ciekawym urozmaiceniem diety, na które warto się zdecydować bez względu na stan zdrowia. Lekkie dania bezmięsne to doskonały środek do zdobycia i zachowania wymarzonej sylwetki!

Obiad bezmięsny może mieć różne formy. Dzieci szczególnie lubią obiady na słodko i tu kuchnia wegetariańska nie ma sobie równych: wszelkiego rodzaju naleśniki z owocami, pierogi z serem czy makarony na słodko to właśnie dania bezmięsne, które zachwycą najmłodszych. Dania wegetariańskie obiadowe równie często naśladują znane potrawy mięsne, jednak wykorzystując w zastępstwie warzywa i produkty zbożowe. Steki z warzyw (np. kalafiora), warzywne pasztety (np. z soczewicy), szaszłyki bez mięsa, zupy na warzywnych wywarach – to mocne, smaczne i zdrowe strony kuchni wegetariańskiej.