Nasze przepisy Makarony

Makarony

Makaron to podstawa wielu włoskich dań. Istnieje kilkadziesiąt jego rodzajów. Niewątpliwie makaron to niezwykle uniwersalny produkt, który może być dodatkiem do sosów, warzyw, zup, zapiekanek i wielu innych. Jeść go można zarówno na słono, jak i na słodko. Poprawnie przyrządzony makaron powinien być al dente, co oznacza, że po ugotowaniu nie jest on ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Poznaj przepisy z makaronem – makaron w sosie serowo-pieczarkowym z łososiem, makaron z dynią, czosnkiem i grzybami czy makaron z kurczakiem i kurkami – i zakochaj się w tym włoskim przysmaku!

Dania z makaronem szybko rozprzestrzeniły się poza Włochami i dziś chętnie przyrządzane są na całym świecie, także w Polsce. Ich zaletą jest prostota przyrządzania – makaron można dostać w każdym sklepie spożywczym, gotuje się go zwykle stosunkowo krótko, a do tego daje wiele możliwości wykorzystania. Co więcej, jeśli chcesz samodzielnie przygotować makaron na obiad, także możesz to zrobić, choć w tej wersji zajmuje to więcej czasu.

Potrawy z makaronem nie muszą być nudne. Różne kształty, formy i rozmiary sprawiają, że w naszych głowach ciągle pojawia się nowy pomysł na makaron – i warto go realizować. Wybierz ulubiony przepis i przygotuj szybki obiad z makaronem już dziś!