Nasze przepisy Ciasta na Wielkanoc

Ciasta wielkanocne


Wśród ciast wielkanocnych nie może z pewnością zabraknąć puszystych, delikatnych i rozpływających się w ustach babek, zdobionych mazurków, makowców polanych lukrem, rozmaitych serników (z owocami, polewą, galaretką, pieczonych w kąpieli lub przygotowywanych bez pieczenia – na zimno), kajmakowych wypieków i wielu innych. W naszej kolekcji przepisów na ciasta na Wielkanoc znajdziesz mnóstwo inspiracji na domowe słodkości!

Tradycyjne ciasta wielkanocne to babki: marmurkowe, z polewą (czekoladową lub lukrową), kruche babki piaskowe i gotowane bez użycia piekarnika, wyrośnięte na drożdżach, ucierane babki cytrynowe, pulchne majonezowe, z dodatkiem adwokatu i inne. Mamy także przepisy na babki z budyniem i serkiem homogenizowanym, bananowe i bajeczną babkę w trzech kolorach!

W Twoich planach na wielkanocne ciasta nie może zabraknąć też serników – na przykład kokosowych, z rosą, z makiem, ze słodką kruszonką i owocami lub bakaliami. W smaku nie ustępuje im mazurek (kajmakowy, czekoladowy czy makowy, a także bezglutenowy) i makowiec (z masy makowej, jabłkami, kruszonką).