Tradycyjny wigilijny karp smażony

Oceń ten przepis!

5/5 5 12 5 1

Spodobał Ci się ten przepis!

  • Przygotowanie 25 min.

  • Oczekiwanie 15 min.

  • Porcje 6

5/5 5 12 5 1
  • Spodobał Ci się ten przepis!

składniki:

liczba porcji:

Przygotowanie:

  1. Rybę patroszymy, dokładnie oczyszczamy i płuczemy. Karpia kroimy na porcje (na dzwonka lub płaty).
  2. Na talerz wybijamy jajka. Rozmącamy i lekko solimy. Na drugi talerz wysypujemy bułkę tartą. Kawałki karpia zanurzamy w jajku i obtaczamy w bułce tartej.
  3. Przygotowaną rybę układamy na patelni z rozpuszczonym masłem. Smażymy na niewielkim ogniu, na rumiano z obu stron.

Opis przepisu:

Karp wigilijny ma w sobie coś szczególnego. Chętnie przygotowujemy go właśnie na Boże Narodzenie jako jedne z tradycyjnych dań, które zna każdy. Przekonaj się, jak zrobić karpia na Wigilię w prosty i smaczny sposób.

Nasz przepis na karpia wigilijnego możesz wykorzystać w dzień Wigilii, ponieważ jego przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, a Twoja rodzina może cieszyć się świeżą rybą. Poza tym karp smażony wigilijny nie wymaga wyszukanych składników. Na początek przygotuj rybę. Oczyść ją, wypatrosz, wypłucz. Następnie pokrój na równe porcje. Najłatwiej na tzw. dzwonki lub płaty.

Na talerz wbij jajka, rozmąć je i lekko posól. Na drugim talerzu powinna znaleźć się bułka tarta. Porcje karpia kolejno zanurzaj jajku i obtaczaj w bułce tartej. Tak przygotowaną rybę układaj na patelni na rozgrzanym maśle. Smaż z każdej strony tak, żeby ryba zarumieniła się równomiernie. Na koniec ułóż ją na półmisku i udekoruj cytryną pokrojoną w ćwiartki.

Już wiesz, jak usmażyć karpia wigilijnego. Przepis jest prosty, nie zawiera wielu składników i przez to podkreśla naturalny smak ryby. Karp smażony jest niezbędnym punktem w wigilijnym menu i doskonale skomponuje się z innymi tradycyjnymi daniami.

Komentarze:

Smakował Ci przepis? Chcesz podzielić się swoją opinią?

Smakował Ci przepis? Chcesz podzielić się swoją opinią?