Spodobał ci się ten przepis? zarejestruj się i załóż konto

Marynowane pieczarki

Oceń ten przepis!

4/5 4 11 5 1

Spodobał Ci się ten przepis!

  • Przygotowanie 25 min.

  • Oczekiwanie 20 min.

  • Porcje 9

4/5 4 11 5 1
  • Spodobał Ci się ten przepis!

składniki:

liczba porcji:

Zalewa octowa:

Do słoików:

Przygotowanie:

  1. Pieczarki dokładnie myjemy. Czyste przekładamy do dużego garnka i zalewamy zimną wodą. Dodajemy do nich łyżkę soli oraz łyżkę octu. Doprowadzamy do wrzenia i gotujemy przez 5 minut, nie dłużej.
  2. Tak obgotowane pieczarki przekładamy do czystych i wyparzonych słoików, do których wcześniej dajemy po łyżeczce gorczycy, dwa angielskie ziela i po liściu laurowym. Czynności związane z pieczarkami powtarzamy, aż wszystkie będą obgotowane.
  3. W czasie obgotowywania pierwszej partii pieczarek przygotowujemy marynatę. Marynata: Składniki marynaty doprowadzamy do wrzenia i wraz z pokrojoną w pół talarki cebulą gotujemy przez 5 minut. Następnie gorącą zalewamy przełożone do słoików pieczarki.
  4. Pieczarki pasteryzujemy przez 10 minut i odstawiamy do całkowitego ostygnięcia. Po kilku dniach pieczarki przechodzą marynatą i można je zajadać.

Opis przepisu:

W zimowe dni marzą nam się pyszne smaki potraw, ale nie zawsze możemy przygotować wszystko ze świeżych produktów. W takich przypadkach warto sięgnąć do domowej spiżarni i wyciągnąć słoiki z przetworami, które przygotowaliśmy latem lub jesienią. Warto mieć na podorędziu kilka słoiczków np. z marynowanymi pieczarkami, które sprawdzą się jako wyśmienita zakąska lub dodatek do drugiego dania.

Komentarze:

Smakował Ci przepis? Chcesz podzielić się swoją opinią?

Smakował Ci przepis? Chcesz podzielić się swoją opinią?