Nasze przepisy pestki dyni

pestki dyni


Zajadaj pestki dyni ze smakiem, pamiętaj tylko, że pestki dyni hokkaido nie nadają się ani do smażenia, ani do prażenia, ponieważ byłyby zbyt suche i za twarde. Wśród przepisów na dania z pestkami dyni znajdziesz różnorodne propozycje: przepis na zupę dyniową z pestkami dyni, placuszki z dyni hokkaido, zupę krem z brokułów i pieczarkową z pestkami dyniowymi, a także: tortellini z kozim serem, sałatkę z rukolą czy domowe batoniki muesli.

Kalorie

556 kcal/100 g

Wartości odżywcze i właściwości

Pestki dyni są źródłem jedno i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawierają witaminę A w postaci beta-karotenu, korzystnie wpływającą na nasz wzrok, a także witaminę E – naturalny przeciwutleniacz. Pestki dyni to także sposób na dostarczenie sobie do menu potasu, magnezu, żelaza, cynku i miedzi. Dzięki ich składowi regularne spożywanie pestek z dyni może pomóc w utrzymywaniu dobrego stanu skóry, włosów oraz paznokci. Pestki wspomagają także koncentrację, a ponadto zawierają kukurbitacynę, która wykazuje działanie toksyczne wobec pasożytów układu pokarmowego w organizmie człowieka.

Ciekawostki

Pestki dyni są prawie 20 razy bardziej kaloryczne od samego miąższu! Pestki dyni hokkaido nie nadają się do jedzenia, ponieważ podczas domowego suszenia stają się zbyt twarde.