Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Wybór Rodziny odbywa się poprzez jej oznaczenie w swoim Zgłoszeniu Konkursowym nazwą Rodziny wskazaną na naszej Liście Rodzin.

Po zakończeniu każdego Etapu Konkursu uaktualnimy Listę - każda z Rodzin, która została wybrana przez Zwycięzców po zakończeniu danego Etapu Konkursu zostanie oznaczona symbolem serca.

Widzisz 2 serca przy nazwie Rodziny? To znaczy, że ma już zapewnionych 2 Listy od Zwycięzców Konkursów. Wybierz inną Rodzinę, do której chcesz napisać List.
Jesteś Zwycięzcą i chcesz dodać coś do swojego Listu lub napisać go do innej Rodziny? Możesz to zrobić. Skontaktujemy się z Tobą!

Wybór Rodziny nie będzie miał wpływu na ocenę Pracy Konkursowej. Komisja przy ocenie Pracy Konkursowej bierze pod uwagę kreatywność i wyjątkowość Pracy Konkursowej.

Zdjęcia mają charakter ilustracyjny, a imiona beneficjentów zostały zmienione w celu zachowania anonimowości. 

Pani Mirka z Rodziną

Pani Mirka (33 lata) pomimo młodego wieku od kilku miesięcy jest wdową, sama wychowuje syna, Aleksandra, 6 lat. Śmierć męża była nagła i niespodziewana. Dziś pani Mirka wciąż nie może odnaleźć się w nowej sytuacji, do życia motywuje ją syn, który wymaga opieki.

Pani Magdalena z Rodziną

Życie rodziny załamało się trzy lata temu, kiedy zmarł mąż pani Magdaleny (38 lat). Sytuacja finansowa w jednej chwili ze stabilnej stała się krytyczna -pani Magdalena nie mogła podjąć pracy ponieważ musiała zajmować się dziećmi (córka Oliwia 13 lat, syn Marek, 5 lat). Mimo tych trudności jakie napotkały kobietę stara się ona z całych sił żeby dzieciom nic nie brakowało.

Pani Karolina z Rodziną

Życie rodziny załamało się, kiedy Pani Karolina (43 lata) rozstała się z partnerem, który nadużywał przemocy domowej. Ma jedną córkę – Laurę (7 lat). Matka wraz z pociechą, którą bardzo kocha, mieszka w małym jednopokojowym mieszkaniu z kuchnią i łazienką. To dzięki córce Pani Karolina nie załamała się. Z wielkim zaangażowaniem i miłością wychowuje dziecko i jest bardzo szczęśliwa że ją ma. Obie cieszą się ze mają siebie. Marzą o godnym i statecznym życiu.

Pani Marta z Rodziną

Pani Marta jest młodą kobietą, pochodzącą z rodziny wielodzietnej. Ukończyła szkołę kucharską. Samotnie wychowuje córkę Monikę (6 lat) oraz syna Marka (2 lata). Pani Marta dzielnie walczy z przeciwnościami losu, samotnie wychowując dwoje dzieci. Jest matką, która dba nie tylko o to, aby dzieci miały co jeść, były czyste i zdrowe, ale także o to, aby miały szczęśliwe dzieciństwo.

Pani Monika z Rodziną

Życie pani Moniki (27 lat) było trudne. Przez wiele lat była niedoceniana przez mamę, mimo iż wykonywała wszystkie czynności, o jakie była proszona. Po ukończeniu osiemnastu lat wyprowadziła się z domu, w którym pojawił się alkohol oraz przemoc psychiczna. 6 lat temu poznała partnera, z którym planowała spędzić resztę życia. Niestety zaraz po urodzeniu Amelii (obecnie 5 lat) pojawiły się kłótnie i alkohol. Pani Monika znów musiała się wyprowadzić, aby chronić siebie i córkę.

Pani Anna z Rodziną

Pani Anna (60 lat) zawsze żyła skromnie, ale sytuacja znacznie pogorszyła się, gdy przed siedmioma laty zmarł jej mąż. Codzienne funkcjonowanie od wielu lat skutecznie utrudnia pani Annie zaawansowana choroba psychiczna. Obecnie nie może liczyć na pomoc ze strony rodziny lub innych bliskich osób i zdana jest wyłącznie na siebie.

Pan Ryszard z Rodziną

Z wszystkimi trudnościami dnia codziennego pan Ryszard (44 lata) boryka się sam. Stara się dzieciom zapewnić jak najlepsze warunki życia, nawet kosztem swojego zdrowia. Przez swoją skromność nie prosi nikogo o pomoc. Jest wzorowym, opiekuńczym ojcem. Bardzo dba o dom i dorastające dzieci, które dobrze się uczą i nie sprawiają kłopotów wychowawczych. Pan Ryszard jest bardzo pracowity i zaradny. Wszystkimi siłami chce zrekompensować im brak matki.

Pani Krystyna

Pani Krystyna ma 74 lata i mieszka sama w niewielkiej kawalerce. Pochodzi ze wsi i od najmłodszych lat żyła w biedzie, musiała ciężko pracować. Jej wejście w dorosłość nie było łatwe. Mama pani Krystyny zmarła wtedy na raka, a mąż zmagał się z uzależnieniem od alkoholu. Kiedyś pracowała w zakładach włókienniczych, ale doszło do wypadku, w wyniku którego doznała poważnych obrażeń neurologicznych i prawie całkowicie straciła słuch. Od tego czasu nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, ma również problemy z pamięcią.

Pani Barbara

Pani Barbara (73 lat) przeżyła szczęśliwie małżeństwo z mężem Janem, który zmarł kilka lat temu. Pani Barbara po śmierci męża zamieszkała z bratem, który zachorował. Zaciągnęła kredyty na leki i operację brata. Rok temu brat pani Barbary zmarł, a sama została z długami i kredytami. Z racji wieku organizm pani Barbary odmawia posłuszeństwa. Zmaga się z rożnymi problemami.

Pani Maria z Rodziną

Pani Maria (45 lat) od kilkunastu lat wychowuje dwóch niepełnosprawnych synów (17 lat). Zadanie to było wyjątkowa ciężkie, kiedy kilka lat temu ojciec dzieci opuścił Rodzinę. Mimo przeciwności losu kobieta nie ustawała w walce o zdrowie synów. Obecnie wsparciem dla kobiety jest nowy partner - ojciec najmłodszej córki, Magdaleny (3 lata). Codzienność pani Marii to nieustanna opieka nad chorym Bartkiem, który wymaga praktycznie całodobowej opieki.

Pan Michał z Rodziną

W rodzinie pana Michała (50 lat) i pani Anny (48 lat) od zawsze było ciężko, gdyż oboje wywodzą się z niezamożnych rodzin. Razem z córeczką Oliwią (11 lat) mieszkają w starym, dwupokojowym domu, który wymaga ciągłych napraw. Pan Michał jest jedynym żywicielem rodziny. Pani Anna, oprócz zajmowania się domem i wychowaniem córki, przez wiele lat opiekowała się niepełnosprawnymi rodzicami pana Michała, codziennie pielęgnowała ich, karmiła i zmieniała pieluchy. Z powodu sytuacji w domu, nie mogła podjąć pracy zarobkowej.

Pani Anna

Pani Anna (61 lat) mieszka sama w małym mieszkaniu w bloku. Kilkanaście lat temu została wdową. Rok temu zmarła jej mama, która z nią mieszkała. Od tej pory sytuacja pani Anny pogorszyła się znacząco zarówno emocjonalnie jak i finansowo. Pogorszył się również jej stan zdrowia - choruje na nadciśnienie, arytmię serca i reumatoidalne zapalenie stawów.

Pan Marcin z Rodziną

Pan Marcin (46 lat) samodzielnie wychowuje 7 letniego syna, do którego prawa do opieki wywalczył na drodze sądowej. Stara się jednak dbać o syna na ile to możliwe w jego sytuacji. Syn jest alergikiem, również posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Mężczyzna stara się jak może zapewnić dziecku dobry byt, są dla siebie ogromnym wsparciem. Dba o jego wychowanie, by miał jak najlepszy start w swoim życiu.

Pani Aniela

Pani Aniela (91 lat) prowadziła trudne, lecz skromne życie. W młodym wieku została wdową, samotnie wychowywała syna. Problemy pojawiły się wraz z chorobami, jest po udarze mózgu i choruje na reumatoidalne zapalenie stawów. Do problemów zdrowotnych dołączyła śmierć jedynego syna, która zabrała jej wiarę w lepsze jutro, ale mimo tych trudności stara się żyć normalnie. W codziennym życiu pomaga jej opiekunka, która przychodzi codziennie.

Pani Oliwia

Oliwia (18 lat) od najmłodszych lat zmaga się z trudną sytuacja rodzinną. Gdy miała siedem lat została zabrana rodzicom z powodu choroby alkoholowej i przemocy rodzinnej. Trafiła do rodziny zastępczej, ale wszystko skończyło się wraz z chorobą i śmiercią matki zastępczej. Świat Oliwii runął. Dziewczyna musiała się wyprowadzić z domu, w którym miała schronienie przez ostatnie lata. W ciągu tygodnia dziewczyna mieszka w internacie, uczy się w szkole średniej. W maju będzie przystępować do egzaminu maturalnego.

Pani Weronika z Rodziną

Pani Weronika (23 lata), matka samotnie wychowująca syna (3 lata). Prowadziła życie zwykłej rodziny próbując razem z partnerem i synem stawiać czoła codziennym wyzwaniom. Niestety dwa miesiące temu partner pani Weroniki i ojciec Tomka tragicznie zginął. W tak dramatycznej sytuacji rodzina nie może liczyć na wsparcie najbliższych. Ojciec pani Weroniki jest alkoholikiem, matka sama jest w trudnej sytuacji.

Pani Barbara z Rodziną

Pani Barbara (29 lat) samotnie wychowuje córkę Maję (6 lat). Rodzina zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Pani Barbara została oszukana i wykorzystana przez partnera, który dokonując przestępstwa zaciągnął kredyty na kobietę i zostawił ją samą z ogromnymi długami. Pani Barbara jest osobą uczciwą i pracowitą. Kobieta mieszka z córką u rodziców, którzy pomagają jej w opłatach za mieszkanie i robią zakupy żywności.

Pani Monika z Rodziną

Na początku tego roku Pani Monika (21 lat) po kilku nie udanych próbach postanowiła odejść od ojca swojego dwuletniego synka Jasia. Do decyzji o rozstaniu przekonało panią Monikę nieodpowiedzialne podejście partnera do roli ojcostwa. Jego lekkomyślność, brak zainteresowania rodziną oraz jej utrzymaniem, doprowadziło do rozstania partnerów. Z pomocą przyszli jej rodzice dając schronienie pomimo tego, że sami mają problemy finansowe. Priorytetem dla pani Moniki było zapewnienie spokoju dla synka, który bardzo przeżywał niestabilną sytuację rodziców.

Pani Krystyna

Pani Krystyna (64 lata) porusza się na wózku inwalidzkim ze względu na brak kończyn dolnych. Problemy pani Krystyny zaczęły się kilka lat temu. Po śmierci męża załamała się i podupadła na zdrowiu. Zdiagnozowano u niej wiele schorzeń (również nowotworowych), co doprowadziło do konieczności przeprowadzenia licznych operacji. Seniorka pozostała sama bez wystarczającej opieki.

Pani Anna z Rodziną

Pani Anna (63 lata) wraz z mamą Marią (89 lat) prowadzą wspólne gospodarstwo domowe. Wcześniej kobietom żyło się lepiej, pani Anna pracowała, pomagał im również jej syn. Niestety los nie był zbyt łaskawy dla kobiet. Przyszła ciężka choroba pani Anny, co uniemożliwiło jej dalszą pracę zarobkową. Dodatkowo stan zdrowia pani Marii pogorszył się i kobieta obecnie wymaga intensywnej opieki drugiej osoby. Pani Anna myślała, że to koniec ich problemów, jednak po pewnym czasie przyszła kolejna tragedia, której nikt się nie spodziewał. Syn pani Anny zmarł. Informacja ta bardzo załamała kobietę, stan jej zdrowia znacznie się pogorszył.

Pani Maria z Rodziną

Pani Maria (38 lat) i pan Wojciech (36 lat) są małżeństwem od 2 lat. Wspólnie wychowują dzieci z poprzednich związków. Zamieszkują w jednym gospodarstwie domowym z pięciorgiem dzieci: Antonim (14 lat), Łukaszem (13 lat), Igorem (12 lat), Maksymilianem (11 lat), oraz 7 miesięczną Małgorzatą, która jest ich wspólnym dzieckiem. Do niedawna sytuacja rodziny była bardzo dobra. Pani Maria pracowała w sklepie, natomiast pan Wojciech w branży budowlanej. Prowadzili zwyczajne życie. Sytuacja uległa zmianie, kiedy właściciel wynajmowanego przez rodzinę mieszkania wypowiedział umowę najmu. Niestety zbiegło się to w czasie z utratą pracy przez pana Wojciecha.

Pani Anna

Życie nie oszczędziło pani Annie (88 lat) doświadczeń. Przemoc ze strony męża spowodowała, że musiała go opuścić i sama zadbać o czwórkę dzieci. Pani Anna pokończyła kursy, by móc podjąć się różnych zajęć. I tak niemal do czasu usamodzielnienia się dzieci pracowała na dwa etaty. Czas emerytury postanowiła spożytkować na poznawaniu ludzi, dlatego zaangażowała się w różne akcje katolickie i społeczne. Niestety choroba oczu pokrzyżowała te plany. Pani Anna niemal całkowicie utraciła wzrok. Od ponad 20 lat ma pierwszą grupę inwalidzką. Ostatnio też doznała urazu biodra i porusza się z balkonikiem.

Pani Agnieszka z Rodziną

Pani Agnieszka mieszka z czwórką dzieci (16, 14, 13, 11 lat) w niewielkim mieszkaniu. Niedawno wyprowadziła się od męża alkoholika, który stosował przemoc fizyczna i psychiczną. Częste kłótnie i awantury wszczynane przez mężczyznę uniemożliwiały Rodzinie normalne życie, a dzieciom naukę. Pani Agnieszka nie pracuje. Opiekuje się dziećmi i zajmuje domem. Dzieci potrzebują jej pomocy, mają różne problemy zdrowotne.

Pani Marianna z Rodziną

Pani Marianna mieszka razem z siostrą Krystyną, która posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Wcześniej, pani Marianna zajmowała się gospodarstwem rolnym razem z rodzicami, następnie wzięła ślub - mąż zmarł młodo. Razem z siostrą w wolnym czasie uwielbiały szyć sukienki. Ze względu na wiek wspólną pasję zamieniły na gotowanie. Obie czerpią siłę do pokonywania trudności z modlitwy. Marzą o zdrowiu, bo ono jest najważniejsze.

Pani Edyta z Rodziną

Pani Edyta (38 lat) z pomocą rodziców opiekuje się trójką dzieci: Karoliną (13 lat), Natalią (3 lata) oraz Pauliną (2 lata). Zdecydowała się odejść od męża, który nadużywał alkoholu oraz znęcał się nad rodziną fizycznie. Aktualnie wraz z córkami mieszka u swoich rodziców - pana Piotra oraz pani Katarzyny. Po wyprowadzce od męża pani Edyta i dziewczynki odetchnęły z ulgą, próbują budować swoje życie na nowo.