Winiary. Żyj smacznie i zdrowo

Aktualności

22.10.2014, środa
Lodówka idealna!

Prawidłowe przechowywanie żywności wydłuża jej okres przydatności do spożycia, oszczędza czas i pozwala dłużej cieszyć się smakiem przechowywanych produktów. Ostatnio omawialiśmy, jak prawidłowo przechowywać żywność. Tym razem szczególnie uważnie przyjrzymy się lodówce. Wbrew pozorom nie jest bez znaczenia, na której półce leży dany produkt!

Szczegóły
16.10.2014, czwartek
Pomidor dla każdego!

Są dostępne przez cały rok, ale teraz – najbardziej smaczne. Rozkosz dla podniebienia, to niejedyny powód, dla którego warto po nie sięgać. Pomidory, bo o nich mowa, to prawdziwa skarbnica zdrowia dla każdego nastolatka!

Szczegóły
17.09.2014, środa
Ruszyła V edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”!

Do 26 czerwca 2015 r. nauczyciele z gimnazjów w całym kraju mogą zgłaszać swoje klasy do udziału w V edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo". 

Szczegóły
30.06.2014, poniedziałek
„Żyj smacznie i zdrowo” – podsumowanie IV edycji programu

Dobiega końca IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Na przełomie maja i czerwca rozdaliśmy cenne nagrody szkołom, które zwyciężyły w naszym konkursie. Wygrane klasy wzięły też udział w lekcji i quizie z dietetykiem, a na koniec – ćwiczyli układy choreograficzne z gwiazdami programu telewizyjnego You Can Dance. Wszystkie edycje programu zaangażowały ponad pół miliona osób!

Szczegóły
25.06.2014, środa
Ekipa „Żyj smacznie i zdrowo” odwiedziła Kaletnik!

Po przejechaniu przez nasz zespół 9 tysięcy kilometrów dotarliśmy do ostatniego punktu na naszej mapie roadshow - Gimnazjum z Zespołu Szkół w Kaletniku w województwie podlaskim.

Szczegóły
24.06.2014, wtorek
„Żyj smacznie i zdrowo” odwiedziło Olsztyn!

Uczniowie z klasy 2c z Gimnazjum nr 22 Katolickie im. Świętej Rodziny w Olsztynie pod opieką Pani Katarzyny Zyborowicz-Malewickiej w konkursie marki WINIARY „Żyj smacznie i zdrowo” wygrali tablicę multimedialną w kategorii film społeczny. 

Szczegóły
20.06.2014, piątek
Kolejny zwycięzca konkursu na FB!

W ostatnim konkursie na Facebooku postawiliśmy Wam nie lada wyzwanie - podanie przepisu na smaczną potrawę z grilla!

Szczegóły
18.06.2014, środa
Gimnazjum w Kliniskach Wielkich odebrało tablicę!

Gimnazjum w Kliniskach Wielkich jako jedyne w województwie zachodniopomorskim wygrało w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo” tablicę multimedialną.

Szczegóły
17.06.2014, wtorek
„Żyj smacznie i zdrowo” odwiedziło Drezdenko w Lubuskim!

Piknik rodzinny zorganizowany przez uczniów klasy 1b Gimnazjum nr 2 w Drezdenku został nagrodzony tablicą multimedialną w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”.

Szczegóły
16.06.2014, poniedziałek
Ośno Lubuskie odebrało swoją nagrodę!

Dziś zawitaliśmy do Ośna Lubuskiego – pięknego miasta położonego w województwie lubuskim. Uczniowie z klasy 3b wraz z wychowawczynią, Panią Małgorzatą Soloch, zorganizowali wydarzenie społeczne pod tytułem ”Stop marnowaniu żywności”.

Szczegóły
13.06.2014, piątek
Zespół „Żyj smacznie i zdrowo” wręczył nagrodę w Gdyni!

Gimnazjum nr 27 z Gdyni ugościło nas bardzo miło, a uczniowie przygotowali wiele atrakcji.

Szczegóły
12.06.2014, czwartek
Tablica multimedialna w rękach gimnazjalistów ze Słupska!

Odwiedziliśmy Gimnazjum nr 2 w Słupsku, które dzięki klasie 2b otrzymało w naszym konkursie tablicę multimedialną.

Szczegóły
11.06.2014, środa
Tym razem odwiedziliśmy Człuchów!

Klasa 3b z Gimnazjum Sportowego w Człuchowie wygrała tablicę multimedialną w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”. Gimnazjaliści nagrali filmik poruszający temat marnowania żywności, w którym  zaprezentowali także ciekawe przepisy na dania z produktów, które często wyrzucamy.

Szczegóły
10.06.2014, wtorek
Gimnazjum w Korytowie odebrało tablicę multimedialną!

Klasa 2b z Gimnazjum w Korytowie, pod opieką Pani Gabrieli Szałwickiej, wygrała tablicę multimedialną w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”, w kategorii plakat.

Szczegóły
09.06.2014, poniedziałek
Bydgoszcz nagrodzona przez zespół „Żyj smacznie i zdrowo”!

Uczniowie z klasy 2 Gimnazjum nr 21 w Bydgoszczy wygrali w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo” tablicę multimedialną w kategorii plakat.

Szczegóły
05.06.2014, czwartek
Ekipa „Żyj smacznie i zdrowo” odwiedziła Kleczew w Wielkopolsce!

Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Kleczewa, którzy pod opieką Pani Marleny Jałoszyńskiej zorganizowali wydarzenie społeczne „Marchewkowy zawrót głowy”.

Szczegóły
04.06.2014, środa
Ekipa „Żyj smacznie i zdrowo” odwiedziła Gołębiewek!

Gimnazjum w Gołębiewku to ostatnia szkoła w województwie łódzkim, która wygrała główną nagrodę w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”. Jury postanowiło wyróżnić uczniów klasy 2 a, którzy pod opieką Pani Agnieszki Balcerzak nakręcili film.

Szczegóły
03.06.2014, wtorek
Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Dobronia!

Dziś odwiedziliśmy Gimnazjum w Dobroniu, które wygrało tablicę multimedialną dzięki wydarzeniu zorganizowanemu przez klasę IIa pod opieką Pani Moniki Pawelczyk.

Szczegóły
02.06.2014, poniedziałek
„Żyj smacznie i zdrowo” w Piotrkowie Trybunalskim!

Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, dzięki uczniom z klasy Id pod opieką Pani Doroty Wróbel otrzymało w naszym konkursie tablicę multimedialną. Dodatkowo klasa Ib została wyróżniona w kategorii film, za co otrzymała laptop.

Szczegóły
30.05.2014, piątek
Tablica multimedialna trafiła do gimnazjalistów z Chojnika!

Uczniowie I klasy Gimnazjum w Chojniku, pod opieką Pani Iwony Banaś wykazali się talentem plastycznym i wygrali w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”  tablicę multimedialną. Udowodnili, że wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków mogą być idealnym sposobem na spędzenie czasu z rodziną.

Szczegóły