Winiary. Żyj smacznie i zdrowo

Aktualności

16.10.2014, czwartek
Pomidor dla każdego!

Są dostępne przez cały rok, ale teraz – najbardziej smaczne. Rozkosz dla podniebienia, to niejedyny powód, dla którego warto po nie sięgać. Pomidory, bo o nich mowa, to prawdziwa skarbnica zdrowia dla każdego nastolatka!

Szczegóły
17.09.2014, środa
Ruszyła V edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”!

Do 26 czerwca 2015 r. nauczyciele z gimnazjów w całym kraju mogą zgłaszać swoje klasy do udziału w V edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo". 

Szczegóły
30.06.2014, poniedziałek
„Żyj smacznie i zdrowo” – podsumowanie IV edycji programu

Dobiega końca IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Na przełomie maja i czerwca rozdaliśmy cenne nagrody szkołom, które zwyciężyły w naszym konkursie. Wygrane klasy wzięły też udział w lekcji i quizie z dietetykiem, a na koniec – ćwiczyli układy choreograficzne z gwiazdami programu telewizyjnego You Can Dance. Wszystkie edycje programu zaangażowały ponad pół miliona osób!

Szczegóły
25.06.2014, środa
Ekipa „Żyj smacznie i zdrowo” odwiedziła Kaletnik!

Po przejechaniu przez nasz zespół 9 tysięcy kilometrów dotarliśmy do ostatniego punktu na naszej mapie roadshow - Gimnazjum z Zespołu Szkół w Kaletniku w województwie podlaskim.

Szczegóły
24.06.2014, wtorek
„Żyj smacznie i zdrowo” odwiedziło Olsztyn!

Uczniowie z klasy 2c z Gimnazjum nr 22 Katolickie im. Świętej Rodziny w Olsztynie pod opieką Pani Katarzyny Zyborowicz-Malewickiej w konkursie marki WINIARY „Żyj smacznie i zdrowo” wygrali tablicę multimedialną w kategorii film społeczny. 

Szczegóły
20.06.2014, piątek
Kolejny zwycięzca konkursu na FB!

W ostatnim konkursie na Facebooku postawiliśmy Wam nie lada wyzwanie - podanie przepisu na smaczną potrawę z grilla!

Szczegóły
18.06.2014, środa
Gimnazjum w Kliniskach Wielkich odebrało tablicę!

Gimnazjum w Kliniskach Wielkich jako jedyne w województwie zachodniopomorskim wygrało w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo” tablicę multimedialną.

Szczegóły
17.06.2014, wtorek
„Żyj smacznie i zdrowo” odwiedziło Drezdenko w Lubuskim!

Piknik rodzinny zorganizowany przez uczniów klasy 1b Gimnazjum nr 2 w Drezdenku został nagrodzony tablicą multimedialną w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”.

Szczegóły
16.06.2014, poniedziałek
Ośno Lubuskie odebrało swoją nagrodę!

Dziś zawitaliśmy do Ośna Lubuskiego – pięknego miasta położonego w województwie lubuskim. Uczniowie z klasy 3b wraz z wychowawczynią, Panią Małgorzatą Soloch, zorganizowali wydarzenie społeczne pod tytułem ”Stop marnowaniu żywności”.

Szczegóły
13.06.2014, piątek
Zespół „Żyj smacznie i zdrowo” wręczył nagrodę w Gdyni!

Gimnazjum nr 27 z Gdyni ugościło nas bardzo miło, a uczniowie przygotowali wiele atrakcji.

Szczegóły
12.06.2014, czwartek
Tablica multimedialna w rękach gimnazjalistów ze Słupska!

Odwiedziliśmy Gimnazjum nr 2 w Słupsku, które dzięki klasie 2b otrzymało w naszym konkursie tablicę multimedialną.

Szczegóły
11.06.2014, środa
Tym razem odwiedziliśmy Człuchów!

Klasa 3b z Gimnazjum Sportowego w Człuchowie wygrała tablicę multimedialną w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”. Gimnazjaliści nagrali filmik poruszający temat marnowania żywności, w którym  zaprezentowali także ciekawe przepisy na dania z produktów, które często wyrzucamy.

Szczegóły
10.06.2014, wtorek
Gimnazjum w Korytowie odebrało tablicę multimedialną!

Klasa 2b z Gimnazjum w Korytowie, pod opieką Pani Gabrieli Szałwickiej, wygrała tablicę multimedialną w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”, w kategorii plakat.

Szczegóły
09.06.2014, poniedziałek
Bydgoszcz nagrodzona przez zespół „Żyj smacznie i zdrowo”!

Uczniowie z klasy 2 Gimnazjum nr 21 w Bydgoszczy wygrali w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo” tablicę multimedialną w kategorii plakat.

Szczegóły
05.06.2014, czwartek
Ekipa „Żyj smacznie i zdrowo” odwiedziła Kleczew w Wielkopolsce!

Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Kleczewa, którzy pod opieką Pani Marleny Jałoszyńskiej zorganizowali wydarzenie społeczne „Marchewkowy zawrót głowy”.

Szczegóły
04.06.2014, środa
Ekipa „Żyj smacznie i zdrowo” odwiedziła Gołębiewek!

Gimnazjum w Gołębiewku to ostatnia szkoła w województwie łódzkim, która wygrała główną nagrodę w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”. Jury postanowiło wyróżnić uczniów klasy 2 a, którzy pod opieką Pani Agnieszki Balcerzak nakręcili film.

Szczegóły
03.06.2014, wtorek
Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Dobronia!

Dziś odwiedziliśmy Gimnazjum w Dobroniu, które wygrało tablicę multimedialną dzięki wydarzeniu zorganizowanemu przez klasę IIa pod opieką Pani Moniki Pawelczyk.

Szczegóły
02.06.2014, poniedziałek
„Żyj smacznie i zdrowo” w Piotrkowie Trybunalskim!

Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, dzięki uczniom z klasy Id pod opieką Pani Doroty Wróbel otrzymało w naszym konkursie tablicę multimedialną. Dodatkowo klasa Ib została wyróżniona w kategorii film, za co otrzymała laptop.

Szczegóły
30.05.2014, piątek
Tablica multimedialna trafiła do gimnazjalistów z Chojnika!

Uczniowie I klasy Gimnazjum w Chojniku, pod opieką Pani Iwony Banaś wykazali się talentem plastycznym i wygrali w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”  tablicę multimedialną. Udowodnili, że wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków mogą być idealnym sposobem na spędzenie czasu z rodziną.

Szczegóły
30.05.2014, piątek
Wszystko na swoim miejscu, czyli prawidłowe przechowywanie żywności

Prawidłowe przechowywanie żywności jest niezwykle istotne z dwóch powodów. Po pierwsze, pozwala zaoszczędzić pieniądze – żywność taka wolniej się psuje, a po drugie, trzymając jedzenie tam, gdzie są najlepsze dla niego warunki, zmniejszasz starty składników odżywczych, a więc przyrządzone z nich potrawy są smaczniejsze i zdrowsze!

Szczegóły